Вівторок, 19.03.2024, 13:57
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ гуманітарної політики

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 23

Відомі люди міста

 

Відомі люди нашого міста

 

Мета:

  • познайомити дітей з видатними, талановитими людьми, які живуть, працюють і творять в нашому місті;
  • закріпити різні види творчих професій, народних промислів;
  • розвивати у дітей пізнавальний інтерес до діяльності знаменитих земляків, мовленнєву активність, спостережливість, працьовитість;
  • виховувати почуття національної свідомості, гордість за досягнення відомих земляків, любов до рідного краю, повагу до людей, які його прославляють.

Хід заняття

Вихователь: Діти, я запрошую вас у незвичайний виставковий музей «Відомі люди, які прославили наше місто». У нашому місті живе багато людей. І серед них є надзвичайно талановиті, неординарні особистості, які стали відомими за межами міста. І сьогодні з деякими з них ми познайомимося. Ось погляньте на ці фото. Це наша поетеса Інна Гончар, драматург Іван Нагірняк, художниця Ганна Рутковецька, майстер гончарної справи, почесним громадянин нашого міста Іван Гончар, майстриня-вишивальниця Олена Черватюк.

 

(Діти розглядають фотографії)

 

Вихователь: Всі ми з вами любимо читати казки, оповідання, слухати вірші. А хто їх створює? Так письменники. І сьогодні я хочу вас познайомити з творчістю наших місцевих письменників - Інни Гончар та Івана Нагірняка.

 

(Розгляд поетичних збірок)

 

-Ось подивіться на ці збірки. Їх автором є Інна Михайлівна. Вони називаються «За пензлем дивовижного митця», «Душі прозорої краплини». Поезія для неї - не ремесло, а потреба душі. Вона свої вірші виношує під серцем, як дитя. Тому її твори народжуються зрілими, часом виболеними, вистражданими і тому напевне є такими дорогими для поетеси, цікавими для читача. Вона не тільки поетеса, а ще й кореспондент. Вона пише різні статті. Інна Михайлівна зараз працює редактором газети міста Новодністровська. Поезія та публіцистика Інни Гончар друкувалися у всеукраїнських виданнях: «Голос країни», «Освіта України». Вона навіть написала слова пісні про наш дитячий садок «Радість». Давайте прослухаємо і заспіваємо цю пісню.

 

Діти виконують пісню «Радість»

(сл.І.Багрійчук, муз.М.Рожка,)

Мов у казці, поряд ліс зашепотів

Тополина пісня лине в небеса,

Виглядають диво – гноми з-за кущів –

Знову радість, знову чудеса!

Приспів: З радістю, з радістю день новий стрічаємо,

Радісно, радісно друзів ми вітаємо!

В радості, в радості весь ляльковий світ -

Хай не припиняється оцей політ

З Попелюшкою мандруємо на бал,

Колобок чекає знову на вікні,

З королевою заходимо у зал

І пливе Телесик у човні.

Приспів: Ми для радості у це життя прийшли.

А родина в домі – наче оберіг,

Ми колись також маленькими були.

Наша пісня лине для усіх.

 

Бесіда за змістом пісні:

 

  • Про що йде мова у пісні?
  • Чому пісня так називається?
  • Чим діти займаються в садку?

 

Вихователь: Розгляньте книги Івана Семеновича. Він є прозаїк, поет, драматург, публіцист. Він є автором книг: «Новодністровськ засвічує огні», «Мелодія давньої юності», «Прозріння», «Світло з людських долонь», «Стежки крізь серце», «Жіноча доля», «Енергія», «Сповідь» та багато інших. У своїх книгах він писав про наше місто, про будівництво ГЕС, про люди які брали участь у будові Новодністровська. Він навіть написав п’єсу «Нікому тебе не віддам», за цією п’єсою акторами нашого місцевого театру поставлено виставу (режисер Є. Томнюк). А для дітей він написав п’єсу «Пастушок на літо». Послухайте про що вона.

 

(Читання вихователем уривка пєси «Пастушок на літо»)

 

Бесіда вихователя з дітьми за змістом твору:

 

  • Про що йде мова у пєсі?
  • Чому так називається твір?

 

Вихователь: А про кого наступного ми будемо говорити дізнаємось із загадки.

Глина в кого ожива?

Творить з нею хто дива?

В кого посуд ніби жар?

Ну звичайно ж, це….? (Гончар)

- І ми зараз з вами познайомимось з почесним громадянином міста Іваном Івановичем Гончарем.

(Розгляд виробів гончарства)

 

Розповідь вихователя

Іван Гончар сам виготовляє ці предмети побуту і вчить цьому ремеслу дітей. У рідному селі Коболчин створив музей-комплекс гончарства. Його власні гочарні вироби демонструвалися на різних виставках в Чернівцях, Києві. Є такий вислів: «Якщо людина талановита, то вона талановита в усьому». І цей вислів присвячений Івану Івановичу. Тому що він є не тільки народним умільцем, а ще й керівник народного аматорського хору раніше був «Калина» та «Любисток», який є визнаний в Україні. Також Іван Іванович активно займається композиторською діяльністю, написав «Пісню про Новодністровськ» на слова О. Юрданової, «Привітання», «На той берег – бережок» на слова Інни Гончар, «Моє село» на слова Івана Нагірняка та багато інших. Він підготував до друку збірник пісень «Співає хор «Калина» та підручник «Як навчитися гончарству?». За свої творчі досягнення йому були присвоєні почесні звання «Заслужений працівник культури» та «Заслужений народний майстер».

 

(Дидактична гра «Прикрасимо виріб гончара»)

 

Вихователь: І знову нам загадка підкаже про кого ми будемо далі розмовляти.

Біга пензлик по тканині

Підкоряючись людині,

А людина творить свій

Неповторний світ живий. (Художник)

 

(Розгляд картин Ганни Рутковецької)

 

Бесіда за змістом картин:

 

  • Що зображено на картинах?
  • Які кольори вона використовує в своїх роботах?

 

Картини Ганни Петрівни відомі по всій Україні. Вона любить малювати пейзажі, натюрморти, робити ілюстрації до дитячих книжок. Вона є автором ілюстрацій «Переплутанка», «Скоромовки – розмальовки», «Привіт мої любі». Її картини зберігаються у нашому музеї.

 

Вихователь: А ось подивіться, як багато у нашій залі рушників. А скажіть мені, будь ласка, як називають людину, яка вишиває рушники? (вишивальниця). Тож ми з вами поговоримо про відому місцеву майстриню вишивальницю Олену Францівну Черватюк. Ось погляньте на її роботи.

 

(Діти розглядають вишивки)

 

-Які гарні вишиті рушники. Вона є представницею досвідчених вишивальниць старшого покоління, в творчому доробку якої більше 300 робіт із в’язання, плетіння гачком, вишивання. Вона дуже любить вишивати рушники. Адже рушник є національний оберіг і народний символ України. На Україні, особливо в селах, немає хати, де б не було рушників. Український рушник – символ злагоди, подружньої вірності, працьовитості, надії, гостинності, прощання. У давнину та й нині він був важливим елементом оздоблення каплиць, храмів, культових місць. Тому вишивати вона почала рушники ще з шкільного віку, коли рукоділлю навчали на уроках праці. Де б вона не була, вона ніколи не полишала своє захоплення рукоділлям. Ця досвідчена майстриня вишивки завжди щиро ділиться своєю майстерністю з усіма охочими, надаючи свої роботи для вивчення чи експозиції. І зараз виставка її рушників знаходиться у нашому міському музеї.

 

Вихователь: Чи цікаво вам, діти, було вам дізнатися про відомих людей нашого міста? Давайте ще раз згадаємо їх імена та чим вони прославилися. А чи хочете ви бути схожими на цих людей. Пропоную вам розглянути альбоми про вишивальниць, гончарів, а хто хоче, може також попробувати виготовити щось із глини, або розмалювати вишивку. Кому цікаво, я прочитаю вірші, оповідання наших поетів.

 

(Проводиться художньо-творча діяльність за бажанням дітей).

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Copyright MyCorp © 2024
uCoz